Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu - Projekty charytatywne

Projekty charytatywne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 12 maja 2014 20:12

WSPARCIE RODZIN UBOGICH I WIELODZIETNYCH

Przez ostatnie lata corocznie organizowaliśmy akcje wspierające bezpośrednio naszych podopiecznych jak i ich rodziny .
Pozyskiwane środki w ramach koncertów charytatywnych , zbiórek publicznych , od sponsorów itp. przeznaczaliśmy na zakup sprzętu rehabilitacyjnego , pomocy dydaktycznych, leków, środków pielęgnacyjnych dla najbiedniejszych naszych podopiecznych . Również w okresie ostatnich 4 lat wsparliśmy 20 rodzin wielodzietnych lub ubogich przekazując im sprzęt AGD, środki czystości lub żywnościowe o wartości ok 1000 zł /rodzinę.

 

WSPIERANIE MISJI W UGANDZIE, KAMERUNIE i TANZANII

Dzięki pozyskanym środkom  zarówno od sponsora jak również ze sprzedaży wykonanych przez naszych pracowników przedmiotów w ostatnich latach kilkakrotnie wspieraliśmy misje w krajach Afryki. Nasze wsparcie skierowane było zarówno na realizację podstawowych potrzeb dzieci i sierot , jak również (przede wszystkim ) na projekty edukacyjne - remont i wyposażenie szkoły , budowa domu dla nauczycieli.

Pomoc dla Afryki

 

uganda2

 

POMOC HUMANITARNA DLA UKRAINY

    W kwietniu 2014 r w odruchu solidarności z Narodem Ukraińskim , który znalazł się w bardzo trudnej sytuacji społeczno politycznej nawiązaliśmy kontakt z Europejskim Klubem Stanisławowa w Ivano Frankivsku . Organizujemy pomoc materialną dla ukraińskich szpitali (leki, środki opatrunkowe , dezynfekcyjne itp.) oraz dla ubogiej ludności dawnego Stanisławowa (żywność , leki). W czasie kilku pobytów na Ukrainie z misją humanitarną spotykaliśmy się z Panem Orestem Bezzubiakiem Prezesem Europejskiego Klubu Stanisławowa i przy jego współpracy rozdysponowywaliśmy dary przekazane przez mieszkańców żywiecczyzny.

Dary dla Ukrainy

 

Dary dla Ukrainy

 

 

Poprawiony: środa, 11 czerwca 2014 09:44
 
Polecane adresy:
www.bonimed.pl
Firma, która powołała w 1998r. Fundację Pomocy Dzieciom w Żywcu.
www.pity.pl
16 edycja programu PITy.... Rozlicz z nami podatek i przekaż 1% na dobry cel.
www.pozytek.gov.pl
Jednostka odpowiedzialna za wdrożenia i promocje rozwiązań przyjętych w ustawie o działalności pożytku publicznego.
www.ngo.pl
Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym. Wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.