Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu - Majowy Koncert Integracyjny

Majowy Koncert Integracyjny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Szymańska   
czwartek, 29 maja 2008 10:21

1"Muzyka jest jak anioł, który podnosi nas  kiedy nasze skrzydła zapominają jak się lata"

 

Ta myśl przewodnia towarzyszyła organizatorom Majowego Koncertu Integracyjnego "ŚWIAT MUZYKI" - pracownikom Fundacji Pomocy Dzieciom i Centrum Rehabilitacyjno Edukacyjnego dla Dzieci w Żywcu.

W niedzielę 25 maja tuż przed 16.00 trudno było o miejsce parkingowe przed Miejskim Centrum Kultury w Żywcu. Publiczność nie zawiodła. Zgromadzeni na widowni zaproszeni goście oraz mieszkańcy Żywca i okolic, a także rodzice małych artystów niecierpliwie czekali na pierwsze dźwięki i odsłonięcie kurtyny.

Okazało się, że warto było czekać. Dwie niezwykle wdzięczne postaci wprowadziły widzów w barwny ŚWIAT MUZYKI. Wartka akcja, rytmiczne dźwięki , barwna scenografia i profesjonalizm aktorów przykuwały uwagę widzów. Wydawało się, iż rzeczywiście Pani Muzyka przenosi wszystkich do starożytnej Grecji i gorącej Afryki, na dwór chińskiego cesarza czy hale Beskidu Żywieckiego. Taniec szamana i bębny tam-tamów splatały się ze śpiewem słowika z baśni Andersena, rytmami Zorby, muzyką contry i flamenco czy też góralskimi przyśpiewkami. Szczególne poruszenie wśród publiczności wywołał taniec grupy Ego , Ego Dance i uczennic Saidy - międzynarodowej instruktorki tańca orientalnego i flamenco.

Gdy koncert dobiegł końca i wszyscy artyści pojawili się na scenie śpiewając "Przecież liczy się kolor serca" publiczność była niezwykle wzruszona. Artyści otrzymali to, co warte jest najwięcej - ogromne brawa i ciepłe komentarze, a widzowie opuszczali salę MCK-u bogatsi o wzruszenie i wrażliwość, a niektórzy o prace dzieci zakupione na loterii.

 

Na koniec można pokusić się o pytanie:

"Co miał na celu Majowy Koncert Integracyjny"

Zaprezentowanie niezwykłych dzieci i ich opiekunów - ludzi o wielkich sercach i otwartych umysłach..

A także uświadomienie wszystkim, że integracja to wspaniała zabawa!

 

Dorota Szymańska

 

Zarząd Fundacji dziękuje za zaangażowanie w organizację koncertu sponsorowi Funduszowi dla Organizacji Pozarządowych , dyrekcji i pracownikom Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu , uczniom Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im.Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Żywcu , uczniom SP nr 8 w Żywcu Oczkowie , uczniom Gimnazjum z Cięciny i Międzybrodzia Bialskiego Zespołom Flamenco Loco , Ego , Ego Dance i Uczennicom Saidy a przede wszystkim pracownikom Centrum Rehabilitacyjno Edukacyjnego dla Dzieci w Żywcu.

1

 

2

 

3

 

4

 

6

 

8

 

9

 

12

 

14

 

15

 

17

 

18

 

19

 

21

23

Poprawiony: piątek, 04 lipca 2014 08:13
 
Polecane adresy:
www.bonimed.pl
Firma, która powołała w 1998r. Fundację Pomocy Dzieciom w Żywcu.
www.pity.pl
16 edycja programu PITy.... Rozlicz z nami podatek i przekaż 1% na dobry cel.
www.pozytek.gov.pl
Jednostka odpowiedzialna za wdrożenia i promocje rozwiązań przyjętych w ustawie o działalności pożytku publicznego.
www.ngo.pl
Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym. Wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.