Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu - Odznaczenie państwowe za zasługi w niesieniu pomocy humanitarnej za granicami naszego kraju

Odznaczenie państwowe za zasługi w niesieniu pomocy humanitarnej za granicami naszego kraju PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 17 kwietnia 2019 07:34

odznaczenie prezydent 00116 kwietnia 2019 roku w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych za zasługi w niesieniu pomocy humanitarnej za granicami naszego kraju. W gronie nagrodzonych Srebrnym Krzyżem Zasługi byli również założyciele naszej fundacji Renata Błecha i Krzysztof Błecha.

Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu od 2012 roku wsparła i zrealizowała liczne projekty skierowane głównie do dzieci ale również osób starszych i pokrzywdzonych kobiet. Do tej pory nasze wsparcie trafiło do potrzebujących w Ugandzie, Tanzanii, Kamerunie, Ukrainie i Kurdystanie. Wspieraliśmy projekty umożliwiające edukację, profilaktykę zdrowotną oraz leczenie dzieci. Nieśliśmy pomoc jazydzkim kobietom i dzieciom pokrzywdzonym przez tzw. Państwo Islamskie. Z kolei na Ukrainie od kilku lat wspieramy doświadczonych przez los starszych Polaków oraz dzieci niepełnosprawne z domów dziecka i podopiecznych Caritas.Wśród czterdziestu nagrodzonych osób znaleźli się również przedstawiciele organizacji blisko współpracujących z nami w trakcie realizacji wyżej wymienionych projektów : Bartosz Rutkowski z Fundacji Orla Straż - Eaglewatch oraz Gosia Rzepecka i Andrzej Maciej Rzepecki z Fundacja Innovaid. Naszą Fundację reprezentowali na uroczystości również Małgorzata Tracz i Piotr Kufel oraz Zuzia Błecha i Dorota Błecha. Odebrane dzisiaj odznaczenie to również zasługa dużej rzeszy pracowników i wolontariuszy Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu, Children Aid Foundation in Żywiec, którym w tym miejscu pragniemy bardzo podziękować za codzienne, ogromne zaangażowanie w niesieniu pomocy potrzebującym.

 

odznaczenie prezydent 001

 

odznaczenie prezydent 002

 

odznaczenie prezydent 003

 

odznaczenie prezydent 004

 

odznaczenie prezydent 005

 

odznaczenie prezydent 006

 

 

Poprawiony: czwartek, 18 kwietnia 2019 07:48
 
Polecane adresy:
www.bonimed.pl
Firma, która powołała w 1998r. Fundację Pomocy Dzieciom w Żywcu.
www.pity.pl
16 edycja programu PITy.... Rozlicz z nami podatek i przekaż 1% na dobry cel.
www.pozytek.gov.pl
Jednostka odpowiedzialna za wdrożenia i promocje rozwiązań przyjętych w ustawie o działalności pożytku publicznego.
www.ngo.pl
Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym. Wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.