Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu - Wsparcie dla dzieci od EATON

Wsparcie dla dzieci od EATON PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 23 lutego 2019 13:27

wsparcie EATON 001W tym tygodniu nasze Centrum wzbogaciło się o nowy sprzęt do rehabilitacji i terapii zajęciowej. Znaczącą część kosztu tego sprzętu pokryła darowizna przekazana nam przez firmę EATON z Bielska Białej - naszego niezawodnego przyjaciela.

TREAX Pads, bo tak nazywa się nasza nowa pomoc terapii, to Innowacyjny system terapeutyczny ! System składa się z kilku różno-kolorowych padów, które reagują na dotyk i zmianę obciążenia, zmieniając swoją barwę. TREAX pady powstały z wykorzystaniem wiedzy ekspertów z dziedziny fizjoterapii oraz terapii zajęciowej. Jest to narzędzie ułatwiające rehabilitację osób z zaburzeniami motoryki i koordynacji ruchowej. Pady można układać na podłodze, a także umieszczać je na tablicy magnetycznej na ścianie. Dzięki temu możliwa jest terapia kończyn dolnych jak i górnych. Pady reagują na ilość siły nacisku lub ciężaru przeniesionego na każdy z nich. Zmiana ta jest wyświetlana proporcjonalnie do siły przenoszonej przez użytkownika. Informacja zwrotna pomaga zrozumieć, zmiany w obciążeniach poszczególnych kończyn podczas ruchu i postaw statycznych.Tryb równowagi wizualizuje różnicę w obciążeniu pięty i palców. Używany jest do wykonywania ćwiczeń kontroli postawy, równowagi pięta - palce w pozycji statycznej jak i kontroli przetaczania stopy podczas chodu. To niektóre możliwości naszego nowego sprzętu, a skorzystają z niego najbardziej dzieci z niepełnosprawnością ruchową.

DZIĘKUJEMY firmie EATON

 

wsparcie EATON 001

 

wsparcie EATON 002

 

wsparcie EATON 003

 

wsparcie EATON 004

 

 

 
Polecane adresy:
www.bonimed.pl
Firma, która powołała w 1998r. Fundację Pomocy Dzieciom w Żywcu.
www.pity.pl
16 edycja programu PITy.... Rozlicz z nami podatek i przekaż 1% na dobry cel.
www.pozytek.gov.pl
Jednostka odpowiedzialna za wdrożenia i promocje rozwiązań przyjętych w ustawie o działalności pożytku publicznego.
www.ngo.pl
Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym. Wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.