Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu - Spotkanie z przeszłością

Spotkanie z przeszłością PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 19 października 2018 05:57

fortWG2018Zbliżamy się do obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Z tej okazji podejmujemy liczne działania związane z Polską, polskością, wolnością i bohaterami, którzy o nią walczyli.

Wczoraj wybraliśmy się do schronów bojowych w Węgierskiej Górce na spotkanie z przeszłością, ze smutnym czasem II wojny światowej, ale też z dzielnymi obywatelami Ciśca, Cięciny, Węgierskiej Górki i Żabnicy. Dzięki uprzejmości przedstawicieli Ośrodka Promocji Gminy Węgierska Górka www.wegierska-gorka.opg.pl nasi uczniowie mogli zwiedzić wnętrze schronu Wędrowiec, w którym obecnie znajduje się wystawa upamiętniająca wydarzenia z 1939 r. Uczniowie klasy III, V i Va. mogli z bliska przyjrzeć się broni, mundurom, odznaczeniom żołnierzy z Westerplatte Południa. Fotografie przybliżyły uczniom sylwetki bohaterów i miejsce ich walki. Rzeczy codziennego użytku, atrybuty sanitariuszy pozwoliły na ukazanie różnic między przeszłością, a teraźniejszością. Wszystko to wzbudziło ciekawość uczniów, lecz najbardziej ich uwagę zwróciła majestatycznie powiewająca nad fortem, dobrze im znana flaga biało-czerwona. Być może tak dostojnie się prezentuje w podzięce wszystkim bohaterom, tym z 1918 i tym z 1939 r., za to, że dziś jest symbolem wolnej , niepodległej Polski. Pamiętamy o nich i my.

Serdeczne podziękowania dla Ośrodka Promocji Gminy Węgierska Górka za możliwość zwiedzania schronu bojowego Wędrowiec i za pomoc w promowaniu wartości patriotycznych wśród naszych uczniów.

Oligofrenopedagog - Anna Basiura

KLIKNIJ i zobacz zdjęcia na naszym profilu FB

Poprawiony: piątek, 19 października 2018 06:01
 
Polecane adresy:
www.bonimed.pl
Firma, która powołała w 1998r. Fundację Pomocy Dzieciom w Żywcu.
www.pity.pl
16 edycja programu PITy.... Rozlicz z nami podatek i przekaż 1% na dobry cel.
www.pozytek.gov.pl
Jednostka odpowiedzialna za wdrożenia i promocje rozwiązań przyjętych w ustawie o działalności pożytku publicznego.
www.ngo.pl
Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym. Wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.