Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu - Wykład - rekomendowana suplementacja diety dzieci i osób z zespołem Downa

Wykład - rekomendowana suplementacja diety dzieci i osób z zespołem Downa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 26 lutego 2018 00:00

dieta2018 00122 lutego 2018 roku w naszym Centrum odbył sie wykład dotyczący aktualnie rekomendowanej suplementacji dzieci i osób z zespołem Downa.

Szczegółowo omówione zostały przyczyny biologiczne i biochemiczne najczęściej występujących zaburzeń w rozwoju i zdrowiu osób z zespołem Downa. Aktualnie trwaja badania kliniczne nad zastosowaniem niektórych substancji wystepujących na codzień w niektórych roslinach lub srodkach spożywczych jednak zastosowane w dużych dawkach na zmniejszanie niektórych zaburzeń lub jako profilaktyka wystąpienia niektórych chorób charakterystycznych dla zespołu Downa. Ostatnie rekomendacje dotycza codziennego podawania takich suplementów jak HGCG, koenzym Q10, kurkumina, resweratrol i inne. Po wykładzie odbyły się warsztaty kulinarne na których zaprezentowano kilka ciekawych przepisów potraw zawierających w składzie omawiane wcześniej substancje lecznicze. Wykład i warsztaty prowadziły lek.Renata Błecha, psycholog Anna Polak i Patrycja Janota. Mamy nadzieję , że przekazaliśmy ciekawą wiedzę rodzicom dzieciaków z zespołem Downa.

dieta2018 001

 

dieta2018 002

 

dieta2018 003

 

dieta2018 004

 

 
Polecane adresy:
www.bonimed.pl
Firma, która powołała w 1998r. Fundację Pomocy Dzieciom w Żywcu.
www.pity.pl
16 edycja programu PITy.... Rozlicz z nami podatek i przekaż 1% na dobry cel.
www.pozytek.gov.pl
Jednostka odpowiedzialna za wdrożenia i promocje rozwiązań przyjętych w ustawie o działalności pożytku publicznego.
www.ngo.pl
Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym. Wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.