Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu - Świateczna Pomoc dla Ukrainy

Świateczna Pomoc dla Ukrainy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 18 grudnia 2017 00:00

phoca thumb l pomoc Ukraina II 001Podczas naszego kilkudniowego pobytu na Ukrainie przekazaliśmy prezenty świąteczne kilkudziesięciu dzieciom niepełnosprawnym i sierotom z Domu Dziecka. Juz w pierwszym dniu czekała na nas niecierpliwie mała Alinka chora na mózgowe porażenie dziecięce.

Właściwie czekała na swój pierwszy w życiu wózek rehabilitacyjny, którym w końcu będzie mogła samodzielnie się przemieszczać po domu i szkole. W tym też dniu przygotowaliśmy ok 130 paczek ze słodyczami i owocami dla dzieci, które oczekiwały na nasz przyjazd uz od kilku miesięcy.

Odwiedziliśmy Dom Dziecka dla 88 niepełnosprawnych dziewczynek w Tarnopolu i choć panowała tam właśnie ospa, nasz Mikołaj w czasie krótkiego spotkania przekazał im wyczekiwane prezenty i pluszaki podarowane przez dzieci i młodzież z żywiecczyzny.

Następnym miejscem, gdzie czekały na nas dzieciaki był tarnopolski caritas , w którym prezenty i materiały do terapii otrzymało od nas 20 osób. To nie koniec naszych przedświątecznych wizyt.

Odwiedziliśmy również 25 dzieci chorych na mózgowe porażenie dziecięce z nowo powstałego ośrodka rehabilitacyjnego. Tam tez radości i uśmiechnietych buziek dzieci było co nie miara. :)

W organizacji spotkań z maluchami pomagała nam niestrudzenie jak co roku pani prof Dariya Popovych

Oczywiście prezenty przygotowaliiśmy wspólnie z Fundacja Innovaid

 

 
Polecane adresy:
www.bonimed.pl
Firma, która powołała w 1998r. Fundację Pomocy Dzieciom w Żywcu.
www.pity.pl
16 edycja programu PITy.... Rozlicz z nami podatek i przekaż 1% na dobry cel.
www.pozytek.gov.pl
Jednostka odpowiedzialna za wdrożenia i promocje rozwiązań przyjętych w ustawie o działalności pożytku publicznego.
www.ngo.pl
Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym. Wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.