Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu - Współpraca Polsko - Ukraińska

Współpraca Polsko - Ukraińska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 14 czerwca 2017 08:30

phoca thumb l wspolpraca UA001Ostatnie dwa tygodnie obfitowały w naszej fundacji w liczne wydarzenia. Jednymi z nich były wzajemne wizyty przedstawicieli naszej fundacji na Ukrainie oraz wizyta grupy studentów z Tarnopola w naszym fundacyjnym Centrum Rehabilitacyjnym dla Dzieci.

25 maja w Tarnopolu odbywały się obchody 60 lecia powstania tamtejszego Uniwersytetu Medycznego. Jako, że od dwóch lat dość ściśle współpracujemy z tą uczelnią na polu charytatywnym i naukowym przedstawiciele zarządu i rady nadzorczej naszej fundacji wzięli udział w uroczystościach jubileuszowych Uniwersytetu. Była to dla nas również okazja do kolejnego spotkania z Polakami w podeszłym wieku zamieszkującymi to ukraińskie miasto i przekazania im paczek z produktami pierwszej potrzeby. Jak zwykle było to wzruszające spotkanie, któremu towarzyszyły łzy i ogromna wdzięczność staruszków za pamięć o nich. Wraz z wolontariuszkami wsparliśmy 17 osób.
Tydzień później z kolei przyjechała do naszej fundacji czteroosobowa grupa ukraińskich studentów fizjoterapii wraz z wykładowcą na tygodniowe szkolenie z zakresu rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych. Pobyt swój rozpoczęli udziałem w naszym sobotnim Biegu Po Zdrowie. W kolejnych dniach odbywały sie intensywne warsztaty prowadzone przez naszych terapeutów. Mamy nadzieję, że dla Olesi, Solomiji, Mariany, Igora i pani prof.Darii Popowicz był to wartościowy pobyt i wykorzystają oni nabytą wiedzę w terapii ukraińskich dzieci niepełnosprawnych. Studenci, którzy w Polsce byli pierwszy raz mieli możliwość również zwiedzić Żywiec i okolice oraz Kraków a także spróbować naszych regionalnych specjałów. Nasze dzieciaki wraz z nauczycielami też przygotowywały dla gości pyszne przekąski. Jednym z punktów wizyty było również zwiedzenie żywieckiej firmy BONIMED produkującej leki i preparaty ziołowe.

 

 
Polecane adresy:
www.bonimed.pl
Firma, która powołała w 1998r. Fundację Pomocy Dzieciom w Żywcu.
www.pity.pl
16 edycja programu PITy.... Rozlicz z nami podatek i przekaż 1% na dobry cel.
www.pozytek.gov.pl
Jednostka odpowiedzialna za wdrożenia i promocje rozwiązań przyjętych w ustawie o działalności pożytku publicznego.
www.ngo.pl
Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym. Wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.