Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu - Styczeń i luty w naszym centrum

Styczeń i luty w naszym centrum PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 10 marca 2017 07:23

phoca thumb l styczen luty2017 1Za nami kolejne dwa miesiące pełne ciekawych spotkań, wyjazdów i zabaw. Styczeń był czasem ferii zimowych i właśnie wtedy mieliśmy wiele okazji do oderwania się od obowiązków szkolnych.

 

Zajęcia upływały nam na przyjemnościach: zajęciach kulinarnych, wypadach do Groty Solnej i Figloraju, wyjściach do kina Janosik oraz wyjazdach do Teatru Banialuka w Bielsku-Białej.

Dzięki naszym przyjaciołom z Miejskiej Stajni w Żywcu, mogliśmy wziąć udział w organizowanym kuligu, który przemierzał alejki pobliskiego Parku. Kulig zapewnił wszystkim wiele frajdy i radości.

W naszej Placówce odbyły się również dwie ważne cykliczne uroczystości: "Spotkanie opłatkowe z Rodzicami" oraz "Dzień Babci i Dziadka". Oba wydarzenia dostarczyły zarówno dzieciom, gościom, jak i pracownikom wiele pozytywnych wzruszeń. Wszyscy wspólnie śpiewali kolędy i cieszyli się swoją bliskością.

Luty okazał się miesiącem sukcesów artystycznych. Wzięliśmy udział w "Przeglądzie Kolęd i Pastorałek" w Gilowicach i zdobyliśmy wyróżnienie za wykonanie dwóch kolęd: "Gore Gwiazda" i "Przybieżeli do Betlejem".

Kolejny sukces to konkurs plastyczny. Nasze prace przesłane na konkurs choinek przestrzennych zdobyły wyróżnienie. Jesteśmy dumni!
W lutym pożegnaliśmy z naszymi przyjaciółmi karnawał. Odwiedzili nas uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół: ZSBD w Żywcu oraz Gimnazjum z Moszczanicy. To właśnie z nimi bawiliśmy się na zabawie ostatkowej. Nastrój tej imprezy można określić słowami "?tańce, hulanki i swawole?".
Uff? Styczeń i luty obfitowały w emocje i niespodzianki. Z niecierpliwością czekamy, co nam przyniosą kolejne miesiące.

Beata Mierczak
Magdalena Mrowiec
Dorota Witek

 

 
Polecane adresy:
www.bonimed.pl
Firma, która powołała w 1998r. Fundację Pomocy Dzieciom w Żywcu.
www.pity.pl
16 edycja programu PITy.... Rozlicz z nami podatek i przekaż 1% na dobry cel.
www.pozytek.gov.pl
Jednostka odpowiedzialna za wdrożenia i promocje rozwiązań przyjętych w ustawie o działalności pożytku publicznego.
www.ngo.pl
Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym. Wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.