Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu - Spotkanie z Bartoszem Rutkowskim prezesem Fundacji Orla Straż Eaglewatch

Spotkanie z Bartoszem Rutkowskim prezesem Fundacji Orla Straż Eaglewatch PDF Drukuj Email
Wpisany przez Renata Błecha   
wtorek, 22 listopada 2016 06:59

spotkanie orla straz 001W dniu 21.11.2016 w siedzibie naszej Fundacji odbyło się spotkanie dziennikarzy z kmdr. ppor. rez Bartoszem Rutkowskim prezesem Fundacji Orla Straż - Eaglewatch z Bojana k.Gdyni. Na wstępie zaprezentowano film o Bartoszu, którego twórcami są Wojciech Tora i Mirosław Sokół z Telewizji dla Zdrowia - TVdZ.

Fundacja Orla Straż - Eaglewatch powstała, by nieść pomoc społecznościom Bliskiego Wschodu prześladowanym w wyniku działalności ISIS (Daesz). Obiektem szczególnego okrucieństwa ze strony terrorystów bez wątpienia pozostają niemuzułmanie - zamieszkujący głównie północny Irak Jazydzi i asyryjscy chrześcijanie. Coraz częściej są oni zmuszani do opuszczania rodzinnych stron i szukania schronienia w niedofinansowanych obozach dla uchodźców. Jazydzi wykupują z niewoli najbliższych, w tym dzieci, popadając przy tym w ruinę finansową.

Celem fundacji jest niesienie pomocy humanitarnej bezpośrednio na miejscu we współpracy z przedstawicielami poszkodowanych mniejszości. Zdaniem Prezesa Fundacji jest to najbardziej efektywne i zapobiega emigracji. Fundacja Orla Straż ma zamiar przekazywać maksymalnie dużą pomoc przy ograniczeniu do minimum kosztów działalności.
Nasza Fundacja postanowiła wesprzeć projekty Bartosza Rutkowskiego i wspólnie poszukiwać środków na ich realizację. Bartosz trzykrotnie w ostatnim czasie odwiedził tereny objęte wojną w Iraku i osobiście dostarczał pomoc finansową i rzeczową Jazydom, wdowom i osieroconym dzieciom będącym w tragicznej sytuacji. Myślę, że nikt z nas nie ma wątpliwości, że tym poszkodowanym należy pomagać i nikt też nie ma wątpliwości, że należy ich wspierać tam na miejscu w ich kraju. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć te działania prosimy o wpłaty darowizn na konto:
Orla Straż :19 1750 0012 0000 0000 3332 4887
lub
Fundacja Pomocy Dzieciom 16 1750 0012 0000 0000 3015 6048

spotkanie orla straz 002

 

spotkanie orla straz 003

 

 spotkanie orla straz 001

Poprawiony: wtorek, 22 listopada 2016 07:15
 
Polecane adresy:
www.bonimed.pl
Firma, która powołała w 1998r. Fundację Pomocy Dzieciom w Żywcu.
www.pity.pl
16 edycja programu PITy.... Rozlicz z nami podatek i przekaż 1% na dobry cel.
www.pozytek.gov.pl
Jednostka odpowiedzialna za wdrożenia i promocje rozwiązań przyjętych w ustawie o działalności pożytku publicznego.
www.ngo.pl
Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym. Wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.