Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu - POMOC OFIAROM TERRORYSTÓW ISLAMSKICH

POMOC OFIAROM TERRORYSTÓW ISLAMSKICH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 13 czerwca 2016 06:50

apelOd dłuższego czasu jesteśmy informowani o dramacie jakiego doświadcza ludność w Syrii i Iraku, gdzie toczy się wojna z terroryzmem. Rządy państw europejskich oraz Stany Zjednoczone - naszym zdaniem - nie udzielają pomocy na właściwym poziomie.

Mało tego, na terenie Europy jest ona kierowana głównie do emigrantów, którzy nielegalnie dostali się na kontynent. Gdyby chociaż część tych środków trafiła bezpośrednio do poszkodowanych, którzy pozostali na terenie Bliskiego Wschodu, położenie tzw. uchodźców byłoby zupełnie inne. - Zaistniała sytuacja stała się impulsem do działania organizacji pozarządowych. W maju 2016 roku - trzy fundacje połączyły swe siły w kampanii "Pomocy Ofiarom Terrorystów Islamskich" prowadzonej bezpośrednio na terenie Iraku i Syrii:

Fundacja Estera Miriam Shaded //www.fundacjaestera.pl//. Jej misją jest aktywne działanie na rzecz ochrony życia wszystkich najbardziej zagrożonych.

Orla Straż Bartosza Rutkowskiego //www.orlastraz.org//, która powstała, by nieść pomoc społecznościom Bliskiego Wschodu prześladowanym w wyniku działalności ISIS (Daesz).

Fundacja Pomocy Dzieciom Krzysztofa Błechy //www.fpd.ig.pl// ze statusem organizacji pożytku publicznego, która nieprzerwanie od 1998 r. pomaga dzieciom, sierotom i młodzieży m. in. w leczeniu, rehabilitacji i edukacji. Prowadzi projekty pomocowe w Afryce i na Ukrainie.

Głównymi beneficjentami pomocy, w pierwszym etapie kampanii, jest cywilna ludność chrześcijańska i jazydzka, która doświadczyła przemocy ze strony terrorystów, skupionych w tzw. Państwie Islamskim.

W lutym 2016, na terenie północnego Iraku (irackiego Kurdystanu), przebywał nasz specjalny wysłannik Bartosz Rutkowski. Zapoznał się, na miejscu, z dramatyczną sytuacją tamtejszej ludności. Przez dwa tygodnie przebywał w obozach uchodźców, poruszał się po okolicznych wioskach, rozmawiał z rodzinami i udzielił najbardziej potrzebującym doraźnego wsparcia finansowego.

W najbliższych kilku tygodniach przygotowywana jest kolejna wizyta w irackim Kurdystanie. Uczestniczące w kampanii fundacje wysyłają tam swoich przedstawicieli. Celem misji jest przekazanie możliwie wszechstronnej pomocy humanitarnej najbardziej potrzebującym.

Apelujemy o pomoc finansową do wszystkich ludzi dobrej woli, jednocześnie gwarantując, że 100% przekazanych środków dotrze do rodzin chrześcijańskich i jazydzkich - ofiar terrorystów islamskich.

Wszystkie działania pomocowe będą dokumentowane materiałami filmowymi. Szczegółowych informacji udzielają Małgorzata Nakielska (508-403-671) i Kaja Runo (508-403-678), office(at)fundacjaestera.pl.
Szef misji do Iraku Bartosz Rutkowski (510-421-898).
 

Apel o wsparcie kampanii #PomocOfiaromTerrorystówIslamskich (c)TelewizjadlaZdrowia2016:
https://www.youtube.com/watch?v=vVNs6Bzaphw
apel

 

Wywiad z Miriam Shaded, 16.05.2016, (c)TelewizjadlaZdrowia2016:
https://www.youtube.com/watch?v=lAyqJzjDV6o
wywiad Miriam Shaded


Wywiad z Bartoszem Rutkowskim, 16.05.2016, (c)TelewizjadlaZdrowia2016
https://www.youtube.com/watch?v=y034e-u9RYw
wywiad Bartosz Rutkowski

Poprawiony: poniedziałek, 13 czerwca 2016 07:09
 
Polecane adresy:
www.bonimed.pl
Firma, która powołała w 1998r. Fundację Pomocy Dzieciom w Żywcu.
www.pity.pl
16 edycja programu PITy.... Rozlicz z nami podatek i przekaż 1% na dobry cel.
www.pozytek.gov.pl
Jednostka odpowiedzialna za wdrożenia i promocje rozwiązań przyjętych w ustawie o działalności pożytku publicznego.
www.ngo.pl
Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym. Wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.