Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu - Co wydarzyło się w KWIETNIU?

Co wydarzyło się w KWIETNIU? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 08 maja 2016 11:19

phoca thumb l credd kwiecien2016 001Wiosenna aura pełna słońca i ciepła zachęciła nas i naszych podopiecznych do spędzania coraz więcej czasu na świeżym powietrzu.

Korzystając z pomocy uczniów Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Międzybrodziu Żywieckim wybraliśmy się na wiosenny spacer, któremu towarzyszyła wspólna zabawa na placu zabaw. Takie spacery są bardzo korzystne dla zdrowia - wpływają na kondycję i poprawiają samopoczucie, dlatego będziemy z nich często korzystać.

Podopieczni naszej fundacji w ramach zajęć integracyjnych z uczniami z Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu uczestniczyli w warsztatach ceramicznych. Zajęcia te pozwoliły dzieciom zapoznać się naturalnym tworzywem jakim jest glina oraz zachęciły do samodzielnego jej kształtowania i lepienie, dzięki czemu powstało wiele interesujących prac. Warsztaty te oprócz rozwijanie zdolności manualnych dzieci, dostarczyły im wiele radości i frajdy.

Ciekawe zajęcia odbyły się również wraz uczniami z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących im. Józefa Piłsudskiego w Żywcu, którzy pomogli dzieciaka zrobić wiosenne żaby wykorzystując do tego celu balony i kolorowy papier.

22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi z tej okazji postanowiliśmy posprzątać teren wokół naszej placówki. Zaopatrzeni w rękawiczki i worki z ogromnym zaangażowaniem zbieraliśmy śmieci. Dzieci zrozumiały, że robią to nie tylko dla Ziemi ale i dla siebie, ponieważ jest to nasze miejsce spacerów i zabaw. Zebrane śmieci wrzuciliśmy do odpowiednich pojemników.
Dużą niespodziankę zrobili nam uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Żywcu, przygotowując dla nas inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt.: "Rzepka". Dzieci zaprezentowały swój znakomity kunszt aktorski. Przedstawienie bardzo się podobało, wszyscy świetnie się bawili, a wykonawcy dostali gromkie brawa.


Małgorzata Tlałka
Sabina Smutrykowska

 

Poprawiony: poniedziałek, 09 maja 2016 11:25
 
Polecane adresy:
www.bonimed.pl
Firma, która powołała w 1998r. Fundację Pomocy Dzieciom w Żywcu.
www.pity.pl
16 edycja programu PITy.... Rozlicz z nami podatek i przekaż 1% na dobry cel.
www.pozytek.gov.pl
Jednostka odpowiedzialna za wdrożenia i promocje rozwiązań przyjętych w ustawie o działalności pożytku publicznego.
www.ngo.pl
Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym. Wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.