Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu - Luty w naszym ośrodku :)

Luty w naszym ośrodku :) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 02 marca 2016 12:57

phoca thumb l luty2016 001Miesiąc luty upłynął pod znakiem KARNAWAŁU oraz FERII ZIMOWYCH, w trakcie których towarzyszyły nam liczne imprezy i atrakcje, takie jak ... 

 

BAL KARNAWAŁOWY
 
Karnawał to bardzo radosny i oczekiwany przez dzieci czas, którego najważniejszym elementem jest bal. W tym roku zabawa była wyjątkowo atrakcyjna. Wystrój sali i muzyka wprowadziła nas w miły nastrój, wszyscy tańczyli i śpiewali. Dzieci wraz z opiekunami przygotowały pomysłowe i kolorowe stroje. Dodatkową atrakcją była degustacja pączków oraz innych tradycyjnych przysmaków.
 

ZABAWA WALENTYNKOWO - KARNAWAŁOWA

Nasi podopieczni uczestniczyli również w zabawie zorganizowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im M. Grzegorzewskiej w Żywcu. Dzieci świetnie bawiły się przy muzyce DJ Kuby oraz korzystały z licznych atrakcji, takich jak: pokaz tańca nowoczesnego, loteria fantowa, parada drogą usypaną papierowymi sercami. Uczniom i wychowawcą zaprzyjaźnionej placówki. Dziękujemy za zaproszenie i super zabawę.
 

FERIE ZIMOWE
 
Zakończyliśmy już nasze aktywne ferie. W tym czasie staraliśmy się zapewnić naszym dzieciom wiele atrakcji i zabaw pozwalających spożytkować ich niesamowitą energię.
Jak co roku skorzystaliśmy z oferty kina Janosik. W ramach cyklu ,"Ferie po zbóju" obejrzeliśmy dwie niesamowite produkcje: "Dobry Dinozaur" i "Mały Książę", które udowodniły, że bajka może nie tylko bawić ale i uczyć.
Odwiedziliśmy również Figloraj w Żywcu. Dzieci spędziły tu radosny czas biorąc udział w aktywnej zabawie. W sali zabaw mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. z basenu z tysiącem piłek, przeciskać się przez liczne tunele, zjeżdżać na zjeżdżalni, budować obiekty z dużych klocków, poskakać na dmuchanym zamku. Wszyscy bawili się świetnie.
Pragnąc zaspokoić potrzebę obcowania ze sztuką, udaliśmy się wraz z naszymi podopiecznymi do Teatru Lalek Banialuka w Bielsku- Białej na spektakl, pt.: "Jaś i Małgosia". Była to pełna uroku opowieść o niebezpieczeństwach czyhających w na pozór bezpiecznym świecie oraz o tym, że nawet groźne zdarzenia na koniec mogą okazać się tylko żartem. Przedstawienie miało niezwykłą oprawę plastyczną - kolorowe, miękkie i przytulne poduchy, przyjazne dekoracje, słodka piernikowa chałupka i bliskie dziecięcej wyobraźni lalki.
Korzystając z dobrodziejstw Groty Solno-Jodowej w Żywcu relaksowaliśmy się wdychając czyste zjonizowane powietrze, które niczym morska bryza odpręża i wspomaga leczenie wielu chorób.

W trakcie ferii dzieciom towarzyszyły liczne zabawy i zajęcia artystyczne, dające możliwość zaspokojenie naturalnej potrzeby ruchu, pozwalające wyrazić siebie, kształtujące pozytywny obraz własnego "Ja". Ponadto gdy tylko dopisywała pogoda spacerowaliśmy i bawiliśmy się w ogrodzie.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Sabina Smutrykowska i Małgorzata Tlałka
- oligofrenopedagog

 

Poprawiony: piątek, 04 marca 2016 13:31
 
Polecane adresy:
www.bonimed.pl
Firma, która powołała w 1998r. Fundację Pomocy Dzieciom w Żywcu.
www.pity.pl
16 edycja programu PITy.... Rozlicz z nami podatek i przekaż 1% na dobry cel.
www.pozytek.gov.pl
Jednostka odpowiedzialna za wdrożenia i promocje rozwiązań przyjętych w ustawie o działalności pożytku publicznego.
www.ngo.pl
Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym. Wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.