Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu - STYCZEŃ w naszym CENTRUM

STYCZEŃ w naszym CENTRUM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 03 lutego 2016 11:14

phoca thumb l styczen 2016 w centrum 001Za nami pierwszy miesiąc nowego roku, a my już w tylu uroczystościach mieliśmy okazję uczestniczyć.

Jednym ze spotkań, w których braliśmy czynny udział było spotkanie z naszymi ukochanymi Dziadkami i Babciami. Jako aktorzy mogliśmy zaprezentować drogim gościom nasze role, tańce, opowieści ruchowe do poznanych piosenek i kolejne umiejętności, które zdobyliśmy i cały czas kształtujemy. Tematyka przedstawienia dotyczyła świąt Bożego Narodzenia - przedstawienie było w formie "mini jasełek".
Po zakończeniu występu wszyscy aktorzy otrzymali gromkie brawa, a goście zostali obdarowani przez swoich wnuków i wnuczki drobnymi upominkami.
Po przedstawieniu nasi Dziadkowie i Babcie zostali zaproszeni do wspólnego poczęstunku. Całej uroczystości towarzyszyła atmosfera nieopisanej radości i wzruszenia.
Niech żyją Babcie i Dziadkowie!!!

Kolejnym spotkaniem w którym mieliśmy okazje uczestniczyć było "Spotkanie opłatkowe z Rodzicami". Wielką radością była dla nas możliwość spotkania naszych ukochanych Rodziców w przedszkolu/szkole do której na co dzień uczęszczamy.
Również i naszym Mamom jak i Tatom mogliśmy zaprezentować się w rolach prawdziwych aktorów i podczas tego spotkania nasza praca nagrodzona była brawami. Na twarzach naszych Rodziców rysowała się wielka duma z pociech, którymi dla nich jesteśmy. Rodzice nie kryli nawet łez wzruszenia.
Po krótkim przedstawieniu wraz z Mamą i Tatą zostaliśmy zaproszeni do wspólnego stołu na mały poczęstunek.
Mamo, Tato dziękujemy za Waszą obecność podczas tego spotkania!

Ważnym przedsięwzięciem, w którym uczestniczymy od października obecnego roku szkolnego,są cotygodniowe spotkania z naszymi nowymi przyjaciółmi. Spotkania w których uczestniczymy wzbudzają w masę pozytywnych emocji i uczą zdobywać wiele nowych umiejętności... -to nasze cykliczne, niezmiernie zabawne, spotkania z PSEM.
Dwa razy w tygodniu przyjeżdża do nas Pan Arek z pieskami - w jednym dniu z Zolą, a w drugim z Leonem
Obydwa pieski to nasi prawdziwi przyjaciele. Nawiązaliśmy z nimi bardzo dobry kontakt. Zajęcia bardzo nas cieszą. Podczas wspólnych zabaw uczymy się jak nakarmić pieska, jak go uczesać, dajemy mu pić. Poznajemy jak jest zbudowany, wyprowadzamy na spacer. Zola i Leon są znakomitymi partnerami do zabawy - możemy z nimi robić wszystko - odpoczywamy na nich, pokonujemy z nimi przeszkody, wspólnie bawimy się piłką i w tunelu.
Zola i Leon dziękujemy że nam pomagacie!!!:)

Chcielibyśmy się również podzielić z Wami naszym Małym-Wielkim sukcesem!:) Końcem stycznia 2016r. część z nas wzięła udział w przeglądzie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gilowicach.
W całym przeglądzie brało udział wiele zespołów z różnych szkół i WTZ-ów naszego powiatu.
Przygotowani zarówno pod kontem wokalnym jak i scenograficznym zaprezentowaliśmy licznie zgromadzonej widowni kolędę pt. "Skrzypi wóz".
Z dużej liczby uczestników jury nagrodziło nas III miejscem oraz wyróżnieniem , które otrzymaliśmy za udział w konkursie plastycznym pt. "Stroik adwentowy". Naszej radości nie było końca, że wśród tak wielu występów, przygotowanych na bardzo wysokim poziomie, komisja przyznała nam jedno z miejsc mieszczących się na samym "podium" ;)

Kolejnymi spotkaniami, w których mieliśmy okazję uczestniczyć, były chwile spędzone wspólnie z naszymi przyjaciółmi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego.
W tym miesiącu spotkanie odbyło się w naszej szkole. Miało ono charakter zajęć integracyjnych, podczas których wspólnie z naszymi gośćmi wykonywaliśmy z gliny świeczniki w kształcie serc.
Ten czas, który razem spędzamy jest dla nas zawsze radosną przygodą. Wspólnie zdobywamy nowe umiejętności i doświadczenia. Pomagamy sobie nawzajem przy podejmowanych działaniach, w wielu rzeczach się wspieramy. Dzięki tym spotkaniom nawiązują się między nami nowe relacje koleżeńskie.
Po zakończonej pracy wspólnie uczestniczyliśmy w małym poczęstunku, podczas którego mieliśmy okazję do swobodnych rozmów.
Dziękujemy naszym przyjaciołom ze SOSW w Żywcu!!!:)
Do zobaczenia wkrótce!:))))

Kolejnym spotkaniem, które odbyło się w naszej placówce w tym miesiącu, było wspólne kolędowanie z uczniami szkoły podstawowej nr 9 z Podlesia. Nasi goście przygotowali dla nas mały koncert kolęd, który zrobił na nas duże wrażenie. Młodzi przyjaciele podczas koncertu zaprezentowali nam również wspaniałą grę na saksofonie Nie wiem czy ktoś z nas potrafiłby zagrać na takim instrumencie... ??:) Cały koncert był dla nas bardzo radosnym czasem i po raz kolejny szansą do kształtowania i zdobywania nowych doświadczeń i umiejętności!:)
Bardzo Wam dziękujemy!:)

Oligofrenopedagog CRED:
Małgorzata Tlałka i Sabina Smutrykowska

 

Poprawiony: piątek, 05 lutego 2016 11:27
 
Polecane adresy:
www.bonimed.pl
Firma, która powołała w 1998r. Fundację Pomocy Dzieciom w Żywcu.
www.pity.pl
16 edycja programu PITy.... Rozlicz z nami podatek i przekaż 1% na dobry cel.
www.pozytek.gov.pl
Jednostka odpowiedzialna za wdrożenia i promocje rozwiązań przyjętych w ustawie o działalności pożytku publicznego.
www.ngo.pl
Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym. Wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.