Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu - KOCYKI DLA KAMERUŃSKICH DZIECI

KOCYKI DLA KAMERUŃSKICH DZIECI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 03 lutego 2016 10:05

phoca thumb l kocyk dla kamerunskich dzieci 009W styczniu przekazaliśmy środki na wsparcie projektu - zakupu kocyków dla dzieci z przedszkola i szkoły prowadonych przez siostry na misji w Doume w Kamerunie. Projekt o wartości 4 tys. euro został sfinansowany z darowizny firmy BONIMED z Żywca.

Siostra Fabiana napisała ...." Najszybciej jak tylko można to było zrobić pojechałam do Yaounde, stolicy kraju oddalonego od naszej miejscowości o 300 km i zamówiłam dużą ilość kocyków małych, średnich i większych rozmiarów. Są w kamerunie takie okresy pory deszczowej że jest bardzo zimno (oczywiście na nasze afrykańskie możliwosci) gdzie temperatura po wielkich upałach w ciągu dnia (40 stopni C) spada do 11 stopni. Jest to wielki przeskok i dzieci bardzo często nie wytrzymują tej różnicy. Powoduje to częste przeziębienia , grypy a nawet zapalenia płuc i stany gruźlicze (tutaj to bardzo trudne do wyleczenia) . Nie mamy tutaj ocieplanych domów a najczęściej ulepione z gliny , gdzie po wyschnięciu pozostają duże szczeliny przez które wślizguje sie wiatr i deszcze. W tych domach gdzie jest jedna lub dwie izby dzieci śpią razem w jednym łóżku a to powoduje też częste zarażenia i epidemie. "... Dzięki dofinansowaniu zakupiono i rozdano 750 kocy.

Jeśli chciałbyś również wesprzeć pomoc dzieciom w Afryce wpłać darowiznę lub przekaż 1% z dopiskiem "AFRYKA".

Poprawiony: piątek, 05 lutego 2016 10:09
 
Polecane adresy:
www.bonimed.pl
Firma, która powołała w 1998r. Fundację Pomocy Dzieciom w Żywcu.
www.pity.pl
16 edycja programu PITy.... Rozlicz z nami podatek i przekaż 1% na dobry cel.
www.pozytek.gov.pl
Jednostka odpowiedzialna za wdrożenia i promocje rozwiązań przyjętych w ustawie o działalności pożytku publicznego.
www.ngo.pl
Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym. Wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.