Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu - Pomoc świąteczna dla Ukrainy - Tarnopol 2015

Pomoc świąteczna dla Ukrainy - Tarnopol 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 21 grudnia 2015 07:36

mikolaj Tarnopol 2015 00118 grudnia 2015 po długiej podróży i intensywnych przygotowaniach spotkaliśmy się z 40-ciorgiem ukraińskich dzieci w Tarnopolu.
Wcześniej wraz z pracownikami hotelu Sapsan przygotowaliśmy 80 paczek z przywiezionych przez nas produktów: słodyczy, środków czystosci, spożywczych oraz odzieży.

Spotkanie odbyło się w siedzibie miejscowego Caritas, a w jego organizacji pomogli nam Pani prof. Daria Kozak - kierownik Katedry Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego w Tarnopolu oraz Ojciec Andrzej Dyrektor Caritas. Z polski przyjechał z nami sam św. Mikołaj, a tu na miejscu asystowały mu wolontariuszki - studentki Uniwersytetu medycznego Dorota, Justyna, Natalia i Sylwia. W skład delegacji z Fundacji wchodzili Renata i Zuzia Błecha, Piotr Kufel i Łukasz Szymiczek. Przed rozdaniem prezentów wszyscy razem z dziećmi zaśpiewaliśmy po ukraińsku świąteczną kolędę z najnowszej płyty zespołu LemON, a potem maluchy otrzymały podarunki. Dzieci pochodziły z wielodzietnych ubogich rodzin lub były półsierotami. Przy okazji dziekujemy również firmie Adler z Czech za wsparcie akcji.

Podczs drugiego dnia wizyty całą ekipą wraz ze św. Mikołajem odwiedziliśmy internat dla dzieci niepełnosprawnych. Jest to miejsce w którym ponad 80 dziewczynek z niepełnosprawnościa intelektualną mieszka, uczy się i rehabilituje. Duża grupa z nich to dzieci przewiezione z Doniecka. W czasie spotkania z najmłodszymi dziećmi każde z nich otrzymało prezent. Nastepnie wspólnie zakolędowaliśmy. Zwiedziliśmy równiez ich placówkę. Obiecaliśmy, że za rok też do nich zawitamy.

Zobacz więcej zdjęć na naszym profilu:
https://www.facebook.com/fundacjazywiec/

mikolaj Tarnopol 2015 001

mikolaj Tarnopol 2015 002

 

Poprawiony: poniedziałek, 21 grudnia 2015 07:57
 
Polecane adresy:
www.bonimed.pl
Firma, która powołała w 1998r. Fundację Pomocy Dzieciom w Żywcu.
www.pity.pl
16 edycja programu PITy.... Rozlicz z nami podatek i przekaż 1% na dobry cel.
www.pozytek.gov.pl
Jednostka odpowiedzialna za wdrożenia i promocje rozwiązań przyjętych w ustawie o działalności pożytku publicznego.
www.ngo.pl
Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym. Wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.