Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu - Biegacze pomogli niepełnosprawnym dzieciom

Biegacze pomogli niepełnosprawnym dzieciom PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 września 2015 00:00

biegam i pomagam 001Fundacja Pomocy Dzieciom z Żywca, wspólnie ze stowarzyszeniem Ultra Beskid Sport, przyjaciółmi, a także wieloma osobami dobrej woli, zorganizowała w niedzielę 27 września 2015 roku piknik sportowo-rekreacyjny. Celem akcji pod nazwą "Biegam i pomagam" było wsparcie działań Fundacji Pomocy Dzieciom.

"Tego dnia liczyła się przede wszystkim bezinteresowna pomoc, gest dobrego serca, dzięki któremu wszyscy mogliśmy pokazać, że chcemy pomagać i warto takie akcje organizować i wspierać" ? mówi Maria Cebo z Ultra Beskid Sport. "Cieszę się, że wielu biegaczy zmobilizowało się i swoją obecnością pomogło niepełnosprawnym dzieciom"- dodaje.
Punktualnie o godzinie 13:00, wystartował między innymi charytatywny bieg główny. Mimo niepogody przyjechały całe rodziny. Dorośli mieli szansę trochę pobiegać, a dzieci pobawić. Łącznie w marszu i biegu, zajęciach dla najmłodszych udział wzięło ok. 250 osób.
Dochód z opłaty startowej, sprzedaży koszulek, a także zbiórki do puszek wesprze działania Fundacji.
"Dzięki ludziom dobrej woli zebraliśmy środki na rehabilitację dzieci w wysokości prawie 10 000 zł. Fundusze zostaną przeznaczone na zajęcia dla niepełnosprawnych dzieci w formie dogotrapii i hipoterapii. Fundusze wystarczą na zajęcia prowadzone w miesiącach od maja do października 2016. Dodatkowo dofinansujemy z tych środków rehabilitację dzieci ze skoliozami specjalną metodą jaką pracujemy w naszym ośrodku." - mówi lek. med. Renata Błecha - prezes Fundacji Pomocy Dzieciom w Żywcu.
Zgromadzone osoby mogły posłuchać dobrej muzyki. Na scenie Amfiteatru pod Grojcem wystąpiły zespoły muzyczne m.in. Porąbczanie, Kochamy Pana Dyrektora, Sonbird, After the sound oraz 8 lat w Tybecie ze Strumienia.
"Takim wydarzeniem jak "Biegam i pomagam" chcemy zwrócić uwagę mieszkańców regionu na specjalistyczne centrum rehabilitacji, gdzie codziennie prowadzone są różnorodne, specjalistyczne zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo, intelektualnie, autystycznych, z chorobami genetycznymi, mózgowym porażeniem dziecięcym, zespołem Downa."- mówi lek. med. Renata Błecha.
"Muszę dodać, że niektóre nasze dzieci w wózkach przejechały po 10- 11 okrążeń. To jest 13 kilometrów. Jedna dziewczynka z zespołem Downa pokonała samodzielnie 7 okrążeń, a my czasem mamy problem żeby wyjść z nią na spacer po parku. Takie imprezy są bardzo potrzebne." - dodaje prezes Fundacji.
Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej organizujące głównie biegi górskie po raz pierwszy zorganizowało imprezę charytatywną.
"My organizujemy wiele różnych ciekawych przedsięwzięć dla biegaczy. Tym razem zrobiliśmy coś innego. O organizację poprosił nasz kolega Paweł Szostak, który rehabilituje właśnie dziecko w Żywcu. Dlatego na coś takiego się zdecydowaliśmy, i zrobiliśmy bieg w formule Biegu Po Serce Zbója Szczyrka, który systematycznie odbywa się w Szczyrku".
Grzegorz Pastwa Ultra Beskid Sport

Zdjecia wykonała Kaja Bury oraz Tomasz Chaberski

Więcej zdjęć na naszym profilu - https://www.facebook.com/fundacjazywiec

biegam i pomagam 001

 

biegam i pomagam 002

 

biegam i pomagam 003

Więcej zdjęć na naszym profilu - https://www.facebook.com/fundacjazywiec

 

 

Poprawiony: czwartek, 08 października 2015 05:28
 
Polecane adresy:
www.bonimed.pl
Firma, która powołała w 1998r. Fundację Pomocy Dzieciom w Żywcu.
www.pity.pl
16 edycja programu PITy.... Rozlicz z nami podatek i przekaż 1% na dobry cel.
www.pozytek.gov.pl
Jednostka odpowiedzialna za wdrożenia i promocje rozwiązań przyjętych w ustawie o działalności pożytku publicznego.
www.ngo.pl
Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym. Wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.