Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu - Bieszczady 2015

Bieszczady 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 25 czerwca 2015 10:58

phoca thumb l bieszczady2015 062W dniach 19-21 czerwca 2015 roku odbyła się kolejna z wycieczek integracyjnych, w której uczestniczyli wychowankowie naszej Fundacji wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. Tym razem celem wyprawy były Bieszczady.

Pierwszego dnia po długiej podróży udało się nam pospacerować po Zaporze Solińskiej i rozgościć w wygodnym pensjonacie Szeptucha w Polańczyku. Już tego wieczoru dzieci przygotowywały się do kolejnego dnia wyprawy, kolorując obrazki z żyjącymi na terenie Bieszczad zwierzętami, które to mieliśmy oglądać nazajutrz w Leśnym Zwierzyńcu. Starsi zaś integrowali się w tym czasie podczas zabawy w kalambury. Zostały odkryte prawdziwe talenty, a co najważniejsze wszyscy znakomicie się bawili.

Drugiego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy w stronę miejscowości Cisna. Dużo słyszeliśmy o słynnej "bieszczadzkiej kolejce" i chcieliśmy się osobiście przekonać, co w niej jest takiego wyjątkowego. Główna stacja Bieszczadzkiej Kolei Wąskotorowej znajduje się w Majdanie koło Cisnej. Dzieci mogły sfotografować się przy zabytkowych lokomotywach, a nawet wsiąść do dawnych wagoników. Największą atrakcją była jednak podróż kolejką, której trasa wiedzie przez piękne bieszczadzkie lasy. Najbardziej spostrzegawcze oczy wypatrzyły podczas podróży uciekające jelenie, które tam mieszkają. Tego dnia udało nam się również odwiedzić Leśny Zwierzyniec i móc nakarmić wprost z dłoni oswojone bieszczadzkie zwierzęta. Niektórzy pierwszy raz mieli możliwość tak bliskiego kontaktu z sarną czy jeleniem. Zobaczyliśmy również dziki, lisy, norki, fretki, nutrie, szopy pracze, muflony, pawie i inne ptactwo ozdobne. Wieczorem po kolacji czekały na nas kolejne atrakcje: ognisko, a na nim występ Piotra ?Rogalika? Rogali- muzyka, który szczególnie upodobał sobie bieszczadzkie klimaty. Przepięknie wprowadził w nie słuchaczy prezentując piosenki z nurtu poezji śpiewanej i akompaniując sobie na gitarze. W tym czasie dzieci mogły również na placu zabaw, tuż obok ogniska nacieszyć się ogromnymi, tęczowymi bańkami mydlanymi.

Kolejny, ostatni dzień wyprawy rozpoczęliśmy śniadaniem i trzeba było niestety wykwaterować się z gościnnych progów Szeptuchy. Po niedzielnej Mszy Świętej wyruszyliśmy w stronę powrotną. Ale to nie był koniec naszej wyprawy. Na Solinie czekał na nas statek pasażerski Bryza, którym odbyliśmy przepiękny rejs po Solinie. Nie brakowało słońca i każdy mógł na własne oczy zobaczyć i zapamiętać osławione w piosence zielone wzgórza nad Soliną. W ten sposób pożegnaliśmy się z Bieszczadami z nadzieją, że jeszcze kiedyś tu na pewno wrócimy.

Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń. Będziemy długo ją wspominać z ogromnymi uśmiechami na twarzy. Dzieci miały szansę zobaczyć jedne z piękniejszych zakątków naszego kraju, rodzice lepiej poznać się nawzajem i wymienić swoimi doświadczeniami, troskami i radościami. Mogli po prostu ze sobą pobyć, porozmawiać, mieć na to czas- o co coraz trudniej w naszym bardzo zagonionym świecie. Na koniec wszyscy spontanicznie wyrazili prośbę, aby w niedługim czasie wyruszyć na kolejną wyprawę w tak miłym gronie.

Zadowolenie i radość uczestników to dla nas - organizatorów wspaniała nagroda. Bardzo wszystkim dziękujemy!

Ania Szczepaniak
Maria Jakubiec
Łukasz Szymiczek
Piotr Kufel

Poprawiony: czwartek, 25 czerwca 2015 11:06
 
Polecane adresy:
www.bonimed.pl
Firma, która powołała w 1998r. Fundację Pomocy Dzieciom w Żywcu.
www.pity.pl
16 edycja programu PITy.... Rozlicz z nami podatek i przekaż 1% na dobry cel.
www.pozytek.gov.pl
Jednostka odpowiedzialna za wdrożenia i promocje rozwiązań przyjętych w ustawie o działalności pożytku publicznego.
www.ngo.pl
Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym. Wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.