Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu - EATON naszym przyjacielem

EATON naszym przyjacielem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 24 czerwca 2015 11:01

eaton na rzecz fpd 02W ubiegłą sobotę na terenie Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego "Rekord" w Bielsku Białej odbył się "Piknik Eaton - Żyj zdrowo", podczas którego nastąpiło uroczyste wręczenie symbolicznych czeków charytatywnych na łączną kwotę 18 tys. USD. W ten sposób Eaton od lat wspiera lokalne społeczności.


Zakład Eaton w Bielsku-Białej produkuje podzespoły do silników wielu popularnych marek samochodów osobowych. Firma od ponad 100 lat prowadzi działalność charytatywną. Fundacja Eaton Charitable Fund aktywnie wspiera edukację, sztukę, instytucje kulturalne oraz organizacje pomocy społecznej na całym świecie, w tym w Bielsku-Białej i okolicach. Łącznie w ciągu ostatnich 12 lat fundacja przekazała ponad 226 tys. dolarów lokalnym organizacjom działającym na Podbeskidziu.
W latach 2004-2015 wsparcie ze środków Eaton uzyskały m.in. Państwowy Dom Dziecka przy ul. Pocztowej (25 tys. USD na remont budynku i zakup samochodu do przewożenia wychowanków), Świetlica Środowiskowa przy ul. 11 Listopada (10 tys. USD na remont budynku), Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne (10 tys. USD na zakup okien do hospicjum), Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych przy ul. Lompy (10 tys. USD na zakup i montaż przydomowej oczyszczalni ścieków), Hufiec Beskidzki ZHP (5,5 tys. USD na zakup komputerów i 10 tys. USD na zakup altany). PCK w Bielsku-Białej (20 tys. USD na zakup karetki).Również nasza fundacja otrzymała wsparcie finansowe na budowę ogrodu rehabilitacyjno edukacyjnego w żywieckim parku.
W sobotę, 20 czerwca nastąpiło wręczenie symbolicznych czeków na na wsparcie kolejnych projektów : 8 tys. dol. otrzymała nasza Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu (m.in. na zakup lasera biostymulacyjnego, który wykorzystywany jest do wspomagania leczenia trudno gojących ran oraz na wydanie 9 publikacji związanych z profilaktyką wad postawy u dzieci ), a 10 tys. dol. - Szkoła Podstawowa Specjalna nr 17 w Bielsku Białej (na zakup wyposażenia i zagospodarowania placu zabaw).
JESTEŚCIE WIELCY . DZIĘKUJEMY !!!!!!!.
W szczególności nasze podziękowania kierujemy do Pani Aleksandry Goli , Moniki Kowalczyk i dyrektora Marka Tomanka za utrzymywanie stałych kontaktów z naszą fundacją od kilku lat.

eaton na rzecz fpd 01

eaton na rzecz fpd 03

eaton na rzecz fpd 02

eaton na rzecz fpd 04

Poprawiony: środa, 24 czerwca 2015 11:08
 
Polecane adresy:
www.bonimed.pl
Firma, która powołała w 1998r. Fundację Pomocy Dzieciom w Żywcu.
www.pity.pl
16 edycja programu PITy.... Rozlicz z nami podatek i przekaż 1% na dobry cel.
www.pozytek.gov.pl
Jednostka odpowiedzialna za wdrożenia i promocje rozwiązań przyjętych w ustawie o działalności pożytku publicznego.
www.ngo.pl
Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym. Wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.