Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu - W Filharmonii Śląskiej

W Filharmonii Śląskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 25 maja 2015 06:31

fpd w filharmonii slaskiej 09Nasi uczniowie kochają muzykę, dlatego też od kilku tygodni z niecierpliwością oczekiwali na wyjątkową wycieczkę. W miniony czwartek 14 maja 2015 uczniowie gimnazjum i uczeń klasy IV gościli w Filharmonii Śląskiej im. H.M. Góreckiego w Katowicach.

To był wyjątkowy dzień. Miejsce zobowiązujące do szczególnego stroju i zachowania godnego wzorowego ucznia i nastolatka.
Filharmonia Śląska oferuje szeroką ofertę edukacji muzycznej. Jednym z nich jest Młoda Filharmonia, czyli koncerty symfoniczne i chóralne skierowane do dzieci i młodzieży szkolnej. W świat muzyki i jej twórców wprowadziła słuchaczy prelegentka p. Regina Gowarzewska. Nasi uczniowie z uwagą i ogromnym zaciekawieniem wsłuchiwali się w muzykę orkiestry pod batutą dyrygenta Leszka Sojki. Oczarowani byli wykonaniem utworów przez Chór Filharmonii Śląskiej Słuchaliśmy profesjonalnego wykonania kompozycji, które pojawiają się w mediach, reklamie, filmach, bajkach. W tym dniu wysłuchaliśmy uwertur z takich oper jak "Sroka Złodziejka" G. Rossiniego, "Wesele Figara" W. A. Mozarta, mazura z opery "Straszny dwór" S. Moniuszki. Doświadczyliśmy w pełnej okazałości brzmienia marszu triumfalnego z opery "Aida" G. Verdiego czy marszu i chóru z opery "Carmen" G. Bizeta. Dużym przeżyciem dla naszych uczennic było zagranie na trójkątach wspólnie z muzykami orkiestry. Znak do gry dał sam dyrygent:).
Tą wizytą, w pełnej okazałości mogliśmy doświadczyć sztuki, która choć może wydawać się wyniosła i majestatyczna to jest nam bliska. Najcenniejszy dla nas - opiekunów był widok emocji jakie malowały się na twarzach naszych uczniów i to, że bardzo chcą jeszcze tu wrócić Spełnimy ich prośbę:) Serdecznie dziękujemy pracownikom Filharmonii Śląskiej za miłą atmosferę i okazaną pomoc.

oligofrenopedagog
Anna Basiura

 
Polecane adresy:
www.bonimed.pl
Firma, która powołała w 1998r. Fundację Pomocy Dzieciom w Żywcu.
www.pity.pl
16 edycja programu PITy.... Rozlicz z nami podatek i przekaż 1% na dobry cel.
www.pozytek.gov.pl
Jednostka odpowiedzialna za wdrożenia i promocje rozwiązań przyjętych w ustawie o działalności pożytku publicznego.
www.ngo.pl
Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym. Wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.