Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu - W teatrze

W teatrze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Szczepaniak   
poniedziałek, 07 lipca 2014 00:00

phoca thumb l teatr od kuchni 037 lipca 2014 roku podopieczni naszego Ośrodka wraz z opiekunami, skorzystali z zaproszenia pana Rafała Sawickiego - aktora Teatru Polskiego w Bielsku- Białej i odwiedzili jego miejsce pracy - TEATR.

Aktor, który w ciągu roku szkolnego prowadził w naszej Placówce zajęcia teatralne zdradził nam kilka tajników swojego zawodu. Pokazał miejsca, do których na co dzień zwykły widz nie ma dostępu. Najwięcej emocji dostarczyła dzieciom charakteryzatorka pani Maria Dyczek , pozwalając przymierzać przeróżne peruki, doklejając wąsy, wykonując ochotnikom ciekawe makijaże. Dzięki temu dzieci mogły przemienić się choć na chwilę w kogoś zupełnie innego. Mieliśmy także okazję zobaczyć garderoby aktorów, zwiedzić kulisy teatralne, stanąć na scenie i patrzeć na widownię tak jak aktorzy podczas przedstawienia. Co odważniejsi mogą się pochwalić, że śpiewali na scenie Teatru Polskiego. Przyjemnie było również zasiąść w loży na balkonie i poczuć się jak widz podczas spektaklu. Zwiedzanie zakamarków teatru, możliwość wejścia na scenę, dostarczyło naszym podopiecznym wiele radości i pokazało, że prowadzone w ciągu roku zajęcia przyczyniły się do zwiększenia ich pewności siebie. Dzieci chętnie pozowały do zdjęć poprzebierane w niezwykłe peruki. Widać było ich entuzjazm podczas mini- występów na profesjonalnej scenie. Wizyta w teatrze dostarczyła im wielu niezapomnianych wrażeń, co niewątpliwie przyczyni się do bardziej aktywnego udziału we wszelkich występach w przyszłości.

Oligofrenopedagog,
arteterapeuta
Anna Szczepaniak

 

Poprawiony: poniedziałek, 28 lipca 2014 06:12
 
Polecane adresy:
www.bonimed.pl
Firma, która powołała w 1998r. Fundację Pomocy Dzieciom w Żywcu.
www.pity.pl
16 edycja programu PITy.... Rozlicz z nami podatek i przekaż 1% na dobry cel.
www.pozytek.gov.pl
Jednostka odpowiedzialna za wdrożenia i promocje rozwiązań przyjętych w ustawie o działalności pożytku publicznego.
www.ngo.pl
Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym. Wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.