Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu - Na Golgocie Beskidów

Na Golgocie Beskidów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marzena Maj   
czwartek, 03 kwietnia 2014 00:00

phoca thumb l na golgocie bes001W czwartek, 3 kwietnia 2014r. wybraliśmy się na wycieczkę do Radziechów. Udaliśmy się tam liczną grupą korzystając z busów Fundacji Pomocy Dzieciom oraz z autobusu komunikacji miejskiej. Na miejscu czekała już na nas piękna, słoneczna pogoda, która towarzyszyła nam podczas pokonywania trasy na Górę Matyska.

Góra ta znana jest na żywiecczyźnie jako Golgota Beskidów i nie bez powodu, bo wzdłuż trasy rozciągającej się na długości 1 km w górę rozmieszczone są bardzo wymowne stacje Drogi Krzyżowej. Zatrzymując się przy każdej ze stacji, rozważaliśmy tajemnicę Męki i śmierci Pana Jezusa przy aktywnym współudziale dzieci. Pomagało nam w tym m.in. niesienie krzyża, wcielenie się w postać Maryi przy spotkaniu z Jezusem niosącym krzyż, wycieranie twarzy Pana Jezusa chustą jak uczyniła to św. Weronika, a to wszystko poparte piosenkami o tematyce religijnej przy akompaniamencie gitary oraz wykonywaniem symbolicznych gestów.
Naszą przechadzkę uwieńczyliśmy wspólnym piknikiem na szczycie. Z góry mogliśmy cieszyć się wspaniałym widokiem beskidzkiej panoramy rozciągającej się wokół nas. Do Centrum wróciliśmy pełni wrażeń, nieco zmęczeni ale też zadowoleni z tak kreatywnie spędzonego czasu na łonie natury.

Siostra Marzena Maj

 

Poprawiony: środa, 11 czerwca 2014 11:30
 
Polecane adresy:
www.bonimed.pl
Firma, która powołała w 1998r. Fundację Pomocy Dzieciom w Żywcu.
www.pity.pl
16 edycja programu PITy.... Rozlicz z nami podatek i przekaż 1% na dobry cel.
www.pozytek.gov.pl
Jednostka odpowiedzialna za wdrożenia i promocje rozwiązań przyjętych w ustawie o działalności pożytku publicznego.
www.ngo.pl
Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym. Wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.