Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu - Wyjazd z darami na Ukrainę.

Wyjazd z darami na Ukrainę. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 06 czerwca 2022 11:06
 
1 
W dniach 26 i 27 Maja 2022 r. dostarczyliśmy pomoc zakupioną ze środków Kancelarii Prezesa rady Ministrów, oraz dary które przekazali nam zagraniczni przyjaciele z Niemiec, Austrii i Holandii.
Tym razem przekazaliśmy pomoc medyczną dla czterech szpitali w Tarnopolu oraz ludności cywilnej przesiedlonej z terenów objętych walkami. Dystrybucją bezpośrednią wg zgłaszanych potrzeb będzie się zajmowało Centrum Wolontariatu, w które zamienił się Rektorat i Dziekanat Uniwersytetu Medycznego w Tarnopolu. Po przekazaniu darów, zostaliśmy zaproszeni na rozmowę z Rektorem Uniwersytetu Mykhaylo Korda, który osobiście zajmuje się kompletowaniem apteczek  dla żołnierzy i medyków wojskowych i sprawdzaniem jakości i certyfikatów wyposażenia apteczek. Prof. Dariya Popovych, która organizacyjnie koordynowała naszą wizytę pokazała nam Centrum Wolontariatu i opowiedziała jak działa. Po wizycie w Uniwersytecie spotkaliśmy się z wolontariuszem innej organizacji, która głównie organizuje i dostarcza pomoc specjalistyczną dla wojska.  Witalij Shylo przewiózł nas w miejsce, o którym nie możemy pisać w szczegółach, gdzie spotkaliśmy się z dowódcą jednej z jednostek wojskowych, żołnierzami, którzy regenerowali się zdrowotnie po odniesionych ranach w czasie walk przed kolejną misją. Tam zostawiliśmy kolejną partię żywności dla walczących i środków medycznych koniecznych na froncie np. bandaże izraelskie, stazy taktyczne, opatrunki hamujące krwawienie, leki przeciwbólowe i inne. Przekazaliśmy również śpiwory, namioty, karimaty od dzieciaków ze szkoły w Hamburgu.  
Wszyscy, z którymi spotkaliśmy się przekazywali na nasze ręce OGROMNE PODZIĘKOWANIA dla WSZYSTKICH , którzy wspierają Ukrainę w tym niezmiernie trudnym czasie!
W tym wyjeździe w imieniu Fundacji uczestniczyli : Adriana Wojtyła  Grzegorz Madejczyk i Renata Błecha.
 
 Plakat1
 
2
 
3
 
 4
 
5
 
6
 
Poprawiony: poniedziałek, 06 czerwca 2022 11:24
 
Polecane adresy:
www.bonimed.pl
Firma, która powołała w 1998r. Fundację Pomocy Dzieciom w Żywcu.
www.pity.pl
16 edycja programu PITy.... Rozlicz z nami podatek i przekaż 1% na dobry cel.
www.pozytek.gov.pl
Jednostka odpowiedzialna za wdrożenia i promocje rozwiązań przyjętych w ustawie o działalności pożytku publicznego.
www.ngo.pl
Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym. Wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.