Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu - Warsztaty ekologiczne w Centrum Rehabilitacyjno - Edukacyjnym w Żywcu

Warsztaty ekologiczne w Centrum Rehabilitacyjno - Edukacyjnym w Żywcu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sylwia Kantyka   
poniedziałek, 05 maja 2014 00:00

warsztaty ekologiczne minW związku z przypadającym na kwiecień Światowym Dniem Ziemi w naszym ośrodku zorganizowano tygodniowe warsztaty ekologiczne. Uczestniczące w warsztatach dzieci poznały w jaki sposób mogą dbać o środowisko , uczyły się prawidłowego segregowania śmieci.

Wybrały się na spacer w trakcie którego fotografowały przyrodę piękną ale także i tą zdewastowaną przez człowieka. Podczas zajęć kulinarnych poznały znaczenie zdrowego odżywiania w życiu człowieka. Efektem było wzbogacenie naszej kuchni o doniczki z różnymi ziołami. Przy ich wykorzystaniu dzieciaki przygotowywały smaczne posiłki. Największą frajdę sprawiły dzieciom zajęcia w czasie których mogły zrealizować swoje "eko pomysły na odpady". Z różnych "śmieci" powstały przepiękne doniczki , pojemniki na kredki a także zabawki np. cudny wóz strażacki. Zajęcia przybliżyły dzieciom tematykę potrzeby ochrony środowiska a także powtórnego wykorzystania odpadów, a nowe wiadomości dzieciaki zdobywały w atmosferze radosnej zabawy.

Oligofrenopedagog
Sylwia Kantyka

 

Poprawiony: piątek, 13 czerwca 2014 09:21
 
Polecane adresy:
www.bonimed.pl
Firma, która powołała w 1998r. Fundację Pomocy Dzieciom w Żywcu.
www.pity.pl
16 edycja programu PITy.... Rozlicz z nami podatek i przekaż 1% na dobry cel.
www.pozytek.gov.pl
Jednostka odpowiedzialna za wdrożenia i promocje rozwiązań przyjętych w ustawie o działalności pożytku publicznego.
www.ngo.pl
Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym. Wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.